- Go back to the SUNY Plattsburgh Home Page
- #PlattsLife
- Commencement
- Class of 2024 Graduates
Spring Class of 2024 Graduates
We celebrate the accomplishments of the Spring Class of 2024. Each person listed on this page has made a difference in the lives of others at SUNY Plattsburgh.
The University Council, faculty, staff and administration of SUNY Plattsburgh congratulate each member of the class.
Notes:
* Queensbury branch campus
summa cum laude (Highest Honor, 3.9 – 4.0 GPA)
magna cum laude (High Honor, 3.7 – 3.89 GPA)
cum laude (Honor, 3.4 – 3.69 GPA)
Degree Candidates by School
Arts & Sciences
- A–B–C
- Samara Acevedo — B.S. in Biomedical Sciences, magna cum laude, Stamford, Conn.
- Amara Ray Adkins — B.A. in Philosophy, magna cum laude, Plattsburgh, N.Y.
- Kaylei J. Aguirre — B.A. in Psychology, summa cum laude, North Bangor, N.Y.
- Kwasy H. Ahama — B.S. in Computer Science, Newark, Del.
- Nancy Dorothy Anyeley Aikins — B.A. in Psychology, Bronx, N.Y.
- Sade A. Alexander — B.A. in Political Science, Gender and Women’s Studies, cum laude, Jamaica, N.Y.
- Lucy Catherine Allen — B.S. in TV-Video Production, magna cum laude, West Chazy, N.Y.
- Ogechukwu Anene — B.A. in Criminal Justice, Staten Island, N.Y.
- Alexandra Nicole Aponte — B.A. in Psychology, cum laude, Warwick, N.Y.
- Alexandra N. Arenas — B.A. in Spanish, Plattekill, N.Y.
- Lindsey Anna Aronson — B.A. in General Studies, Queensbury, N.Y.
- Jessica L. Austin — B.S. in Medical Technology, Biology, Selkirk, N.Y.
- Taiba Azeem — B.A. in Sociology, Dubai, United Arab Emirates
- Alise Diane Babbie — B.F.A. in Art Studio, magna cum laude, Champlain, N.Y.
- Christopher Ryan Baker — B.A. in Law and Justice, cum laude, Delmar, N.Y.
- Nochamy Helene Bamba — B.A. in Music, New York, N.Y.
- Meghan Foster Bargabos — M.S. in Natural Resources and Ecology, Manlius, N.Y.
- Amy Faith Barnett — B.S. in Audio-Radio Production, Brooklyn, N.Y.
- Jakira Deniya Barrett — B.A. in Law and Justice, Bronx, N.Y.
- Noah Kristian Bartels — B.A. in Communication Studies, summa cum laude, Coxsackie, N.Y.
- Grace Olivia Bassett — B.A. in Psychology, Saranac, N.Y.
- Sebastian Del Bathrick — B.S. in Computer Science, Greenfield Center, N.Y.
- Kayleigh M. Beattie — B.S. in General Studies, Cohoes, N.Y.
- Madison Alise Bedard — B.A. in Psychology, Schuyler Falls, N.Y.
- Tara Lynn Bendsak — B.A. in Criminal Justice, Washingtonville, N.Y.
- Teagan Benjamin — B.A. in Anthropology, Plattsburgh, N.Y.
- Sarah A. Benowitz — B.A. in History, New City, N.Y.
- Katherine Elise Berge — B.S. in Biomedical Sciences, magna cum laude, Fayetteville, N.Y.
- Madison Rose Berkowitz — B.A. in Sociology, Manorville, N.Y.
- Jeremy Binning — B.A. in Journalism, Brooklyn, N.Y.
- Kaylee Elizabeth Blaise — B.S. in Psychology, Gender and Women’s Studies, West Chazy, N.Y.
- Justin T. Blanco — B.S. in Information Technology, cum laude, Lake George, N.Y.
- Victoria L. Blydenburgh — C.A.S. in School Psychology, Westhampton Beach, N.Y.
- Emily Siera Boadway — B.S. in Biomedical Sciences, summa cum laude, Chateaugay, N.Y.
- Caleb Joseph Bogensberger — B.A. in English Language Arts, cum laude, Plattsburgh, N.Y.
- Evan Colin Boiko — B.S. in Robotics, Computer Science, cum laude, Brooklyn, N.Y.
- Nathaniel Asa Moore Bordeau — B.S. in TV-Video Production, Digital Media Production, magna cum laude, Plattsburgh, N.Y.
- Gabriella Hope Boschetti — B.A. in Anthropology, Latin American Studies, cum laude, Fort Edward, N.Y.
- Aubrie C. Bourgeois — B.A. in History, Chazy, N.Y.
- Justus Lizmarie Brassard — B.A. in English Language Arts, Mooers, N.Y.
- Henry Bravo — B.A. in Psychology, Bronx, N.Y.
- McKenna Ludmilla Brazie — B.F.A. in Art Studio, summa cum laude, Taberg, N.Y.
- Kathryn S. Breen — B.A. in Environmental Studies, magna cum laude, Connelly, N.Y.
- Lauren Katherine Brennan — B.A. in Criminal Justice, magna cum laude, Selkirk, N.Y.
- Xavier Scott Bressett — B.S. in Broadcast Journalism, TV-Video Production, magna cum laude, Potsdam, N.Y.
- Angelina Etta Charlize Briggs — B.S. in Audio-Radio Production, cum laude, New York, N.Y.
- Conor Brosnan — B.A. in History, Brooklyn, N.Y.
- Andrew Joseph Brown, Jr. — B.S. in Computer Science, cum laude, Pearl River, N.Y.
- Gabrielle Theresa Brown — B.S. in Biomedical Sciences, Plattsburgh, N.Y.
- Mikai Aubri Bruce — B.A. in Journalism, Bronx, N.Y.
- Sabrina Christine Brundige* — B.A. in Psychology, cum laude, Mechanicville, N.Y.
- Che Zaida Bryant — B.S. in TV-Video Production, New York, N.Y.
- Nicole I. Bullock — B.S. in General Studies, Plattsburgh, N.Y.
- Shuchi Burad — B.S. in Biology, magna cum laude, Muscat, Oman
- Jorge Armando Cabrera — B.S. in TV-Video Production, Yonkers, N.Y.
- Kimberly Lauren Cammarata — C.A.S. in School Psychology, Cairo, N.Y.
- Caila Anise Campbell — B.S. in Biomedical Sciences, New York, N.Y.
- Victoria Elizabeth Campbell — B.S. in Public Relations, Pleasant Valley, N.Y.
- Kayla Eve Hogan Carmello — B.A. in Gender and Women’s Studies, Psychology, Albany, N.Y.
- Sawyer Owen Casson — B.S. in Digital Media Production, Saranac Lake, N.Y.
- Andrew Vincent Castine — B.S. in Digital Media Production, TV-Video Production, Florida, N.Y.
- Natalia Maria Castro — B.S. in Biochemistry, Biomedical Sciences, cum laude, Washingtonville, N.Y.
- Benjamin Patrick Catrambone — B.A. in History, cum laude, Schenectady, N.Y.
- Benjamin E. Cepulo — B.S. in Music Arts Management, Music magna cum laude, Newark, N.Y.
- Benjamin Lyne Chadwick — B.S. in Digital Media Production, cum laude, Pound Ridge, N.Y.
- Shanthan Reddy Channapareddy — B.S. in Computer Science, cum laude, Guntur, India
- Heather Marie Chateauneuf — B.A. in Psychology, Rouses Point, N.Y.
- Munashe Bruce Chikukwa — B.S. in Medical Technology, Marondera, Zimbabwe
- Lamar M. Childs — B.A. in English Writing Arts, cum laude, Constantia, N.Y.
- Paige Marie Chilton — B.A. in Art, Ellenburg Center, N.Y.
- Almin Cirikovic — B.A. in Criminal Justice, magna cum laude, Saranac Lake, N.Y.
- Jhochelle Chamika Clarke — B.A. in Psychology, Mount Vernon, N.Y.
- Juliana Rose Close — B.A. in Sociology, New Hyde Park, N.Y.
- Kameron K. Collins — B.A. in Criminal Justice, Queensbury, N.Y.
- Jacob T. Crawford — B.S. in Digital Media Production, TV-Video Production, summa cum laude, Liverpool, N.Y.
- Tamdan E. Creeden* — B.A. in Psychology, Glens Falls, N.Y.
- Cora C. Currey — B.S. in Biomedical Sciences, Saugerties, N.Y.
- D–E–F
- Christopher Kyle D'Amico — B.A. in Criminal Justice, Centerport, N.Y.
- Brighton McCarthy Daniger — B.A. in Psychology, cum laude, Diamond Point, N.Y.
- Francesca Paula Dansereau — B.S. in Psychology, Vaudreuil-Dorion, Canada
- Catherine Suzanne Darby — B.A. in Psychology, cum laude, Clifton Park, N.Y.
- Ashley N. Davis — B.A. in Sociology, Staten Island, N.J.
- Julian Samuel Davis — B.A. in Art (Art Studio), Valley Stream, N.Y.
- Kian Favier Davis — B.S. in Digital Media Production, Clifton Park, N.Y.
- Joshua Matthew Deckert — B.S. in TV-Video Production, summa cum laude, Williamsville, N.Y.
- Adam James Dempsey — B.A. in Criminal Justice, Computer Security, Branchville, N.J.
- Ivonne O. Diaz — B.S. in TV-Video Production, Broadcast Journalism, cum laude, Woodhaven, N.Y.
- Zachary Charles Donley — B.A. in Criminal Justice, Newfield, N.Y.
- Collin Charles Douglas — B.S. in Music Arts Management, cum laude, Petersburg, N.Y.
- Madison L. Dubray — B.S. in Biochemistry, magna cum laude, Dannemora, N.Y.
- Emily Erin Dudwoire — B.A. in Communication Studies, Ballston Spa, N.Y.
- Aaron C. Duncan — B.A. in Criminal Justice, magna cum laude, Plattsburgh, N.Y.
- Abigail Rose Duquette — B.F.A. in Art Studio, magna cum laude, Cadyville, N.Y.
- Skylar Halley Ebalarosa — B.A. in Criminal Justice, East Northport, N.Y.
- Ivonne I. Edrington — B.A. in English Writing Arts, Rensselaer, N.Y.
- Matthew Talen Elkins — B.S. in Biomedical Sciences, Plattsburgh, N.Y.
- Evan Michael Epstein — B.A. in Sociology, Law and Justice, Saranac Lake, N.Y.
- Sarah Elizabeth Erny — B.S. in Communication Studies, Warsaw, N.Y.
- Angel Manuel Espinal — B.A. in Criminal Justice, New York, N.Y.
- Glendaliz Espinal — B.A. in General Studies, New York, N.Y.
- Ileini Nicole Espino — B.S. in Chemistry, cum laude, Bronx, N.Y.
- Christopher Alec Falborn, Jr. — B.S. in Broadcast Journalism, Nanuet, N.Y.
- Avery Elizabeth Feldman — B.S. in Psychology, Northville, N.Y.
- Rui R. Ferreira — B.S. in Biomedical Sciences, Johannesburg, South Africa
- Joseph Michael Ferris — B.S. in Music Arts Management, Latham, N.Y.
- Alexander C. Finkey — B.F.A. in Art Studio, magna cum laude, Ballston Spa, N.Y.
- Fiona Loretta Fitzgerald — B.S. in General Studies, Long Beach, N.Y.
- Kari Ann Flora — B.S. in Biomedical Sciences, magna cum laude, Plattsburgh, N.Y.
- Joseph Edward Foley — B.A. in Criminal Justice, cum laude, Hadley, N.Y.
- Gavin M. Fountain — B.S. in Digital Media Production, summa cum laude, Peru, N.Y.
- Mackenzie R. Frazer — B.A. in Psychology, North Rose, N.Y.
- Deion Opoku Frimpong — B.S. in Computer Security, Brooklyn, N.Y.
- Jordan Henry Fritz — B.A. in Environmental Studies, Bristol, Vt.
- Spencer Maximilan Fucheck — B.A. in Communication Studies, Croton, N.Y.
- G–H–I
- Leah Nicole Gallagher — B.S. in Biomedical Sciences, North Bangor, N.Y.
- Emily Elizabeth Gangi — B.A. in Psychology, summa cum laude, Witherbee, N.Y.
- Jenna Garcia — B.A. in Law and Justice Criminal Justice, East Northport, N.Y.
- Linzi Taylor Garden — B.A. in General Studies, cum laude, Plattsburgh, N.Y.
- Matthew D. Gaston — B.S. in Broadcast Journalism, magna cum laude, Wynantskill, N.Y.
- Liam Douglas Gildea — B.A. in Physics (Engineering), cum laude, Washingtonville, N.Y.
- Deasha Natasha Gilmore — B.S. in TV-Video Production, Broadcast Journalism, Bronx, N.Y.
- Aubrie Anne Girard — B.S. in Biomedical Sciences, cum laude, Plattsburgh, N.Y.
- Jack Michael Gish — B.A. in History, East Aurora, N.Y.
- Juliette Rose Given — B.A. in Art (Art Studio), magna cum laude, Plattsburgh, N.Y.
- Jessica Nicole Graviano — B.A. in Psychology, Ridge, N.Y.
- Michael Ryan Gresser — B.A. in Communication Studies, Westtown, N.Y.
- Dnaysha Dynasty Griggs — B.A. in English Language Arts, English Literature, York, S.C.
- Jessica A. Grigolava — B.S. in Digital Media Production, Smithtown, N.Y.
- Lilian Kristine Gunderson — B.A. in Environmental Studies, summa cum laude, Ithaca, N.Y.
- Casey Blaze Halloran — B.S. in Ecology, cum laude, Westport, N.Y.
- Benjamin Mark Hammond — B.A. in History, Highland, N.Y.
- Dustin Michael Hapeman — B.A. in Psychology, Plattsburgh, N.Y.
- Grace W. Harris* — B.A. in Psychology, Kattskill Bay, N.Y.
- Emily Jane Heiland — B.A. in English Language Arts, cum laude, Fine, N.Y.
- Kai Hemingway — B.S. in TV-Video Production, Saint Albans, Vt.
- Robert James Henn — B.A. in Public Relations, UCERT in Professional Writing, cum laude, Shirley, N.Y.
- Patrick Hough — B.S. in Medical Technology, cum laude, Rochester, N.Y.
- Alexa Jean Howansky — B.A. in Environmental Studies, Wilton, N.Y.
- Michele C. Ignomirello — B.S. in Computer Security, cum laude, Pawling, N.Y.
- Brinley Inglee — B.A. in Criminal Justice, Clifton Park, N.Y.
- J–K–L
- Taniya A. Jarrett — B.A. in Theatre, Saint Albans, N.Y.
- Lorenzo Jeremiah-Joseph Johnson — B.A. in Theatre, Art (Art Studio), cum laude, Jamaica, N.Y.
- Garrett H. Jones — B.S. in Broadcast Journalism, Audio-Radio Production, Lowville, N.Y.
- Cole J. Kachejian — B.S. in TV-Video Production, Psychology, cum laude, Smithtown, N.Y.
- Claire Helen Keever — B.S. in Biology, Medical Technology, Plattsburgh, N.Y.
- Lauren Haley Kelleher — C.A.S. in School Psychology, Schuylerville, N.Y.
- Nicholas J. Kennedy — B.S. in Medical Technology, cum laude, Ilion, N.Y.
- Jocelyn M. Keys — B.A. in Psychology, magna cum laude, Gansevoort, N.Y.
- Anna Khojashvili — B.S. in Psychology, Philosophy, magna cum laude, Tbilisi, Georgia
- Alana Joan Kiceina — B.A. in Sociology, Psychology, Mastic, N.Y.
- Madeline Rose Kirchoff — B.A. in General Studies, Holbrook, N.Y.
- Caitlin A. Kolesar — B.S. in Psychology, Hillsborough, N.J.
- Danielle Christina LaBelle — B.S. in General Studies, magna cum laude, South Glens Falls, N.Y.
- Gordon Donald Lafountain — B.S. in Psychology, cum laude, Peru, N.Y.
- Joseph Alfred Lane — B.S. in Robotics, Hensonville, N.Y.
- Kayla M. LaPier — B.F.A. in Art Studio, magna cum laude, Peru, N.Y.
- Brianna L. LaTour — B.A. in Psychology, cum laude, Ticonderoga, N.Y.
- Patrick Michael-Daniel Laurin — B.S. in Biology, magna cum laude, Rouses Point, N.Y.
- Eirik Bernard Lavigne — B.A. in General Studies, Malone, N.Y.
- Raymond J. Leahey — B.S. in Ecology, Stone Ridge, N.Y.
- Parker J. LeClair — B.A. in Geology, cum laude, Plattsburgh, N.Y.
- Allison Michelle Lefebvre — B.S. in Psychology, Albany, N.Y.
- Eli Leon-Greene — B.S. in Political Science, magna cum laude, Congers, N.Y.
- Paige Elizabeth Leroux — B.F.A. in Art Studio, magna cum laude, Queensbury, N.Y.
- Kelsie Paige Lewellen — B.A. in Criminal Justice, Swanton, Vt.
- Alexandra Marlene Lia — B.A. in Criminal Justice, Campbell Hall, N.Y.
- Amanda Linares — B.A. in Psychology, Gender and Women’s Studies, cum laude, Bronx, N.Y.
- Camryn Randi Lincoln — B.A. in Music, cum laude, Plattsburgh, N.Y.
- Nicole Marie Lipski — B.S. in Communication Studies, magna cum laude, Wantagh, N.Y.
- Nicholas Joseph Lo Presti — B.A. in History, cum laude, Gansevoort, N.Y.
- Grace Ann Lohret — C.A.S. in School Psychology, Greenwich, N.Y.
- Noel J. Lomax — B.A. in General Studies, Delray Beach, Fla.
- Malik Antonio Xavier Lopez, Jr. — B.A. in Criminal Justice, Bronx, N.Y.
- M–N–O
- Isabella M. Macaulay — B.A. in Psychology, Syracuse, N.Y.
- Katelyn Gabrielle Madison* — B.A. in Psychology, magna cum laude, Queensbury, N.Y.
- Nolan Eden Makely — B.S. in General Studies, cum laude, Bayport, N.Y.
- Daniela A. Martelo — B.A. in English Literature, Watertown, N.Y.
- Logan Richard Martineau — B.A. in Criminal Justice, cum laude, Au Sable Forks, N.Y.
- Evelyn Sao Massaquoi — B.A. in Psychology, Staten Island, N.Y.
- Mary Gina Massaquoi — B.A. in Criminal Justice, Staten Island, N.Y.
- Johnathan Eric McCombs — B.S. in Communication Studies, Ellenville, N.Y.
- Jaden K. Mcleod — B.S. in Broadcast Journalism, TV-Video Production, Brooklyn, N.Y.
- Kazunari J. Mendez — B.A. in Physics, Camden Wyoming, Del.
- Louisa Maria Mercier — B.A. in Biology, cum laude, Plattsburgh, N.Y.
- Samuel J. Michini, Jr. — B.A. in General Studies, Keansburg, N.J.
- Alysa E. Miller — B.A. in Psychology, Upper Jay, N.Y.
- Michael Mineo — B.A. in Criminal Justice, Lindenhurst, N.Y.
- Shahsha Vanee Montgomery — B.A. in Theatre, cum laude, Stroudsburg, Penn.
- Michaela Ann Moore — B.A. in General Studies, Potsdam, N.Y.
- Brandon Isaias Morales — B.S. in Biomedical Sciences, Bronx, N.Y.
- Belicia DC Morley — B.S. in Biomedical Sciences, summa cum laude, Nassau, Bahamas
- Jaron Peter Munnik — B.A. in Mathematics, summa cum laude, Plattsburgh, N.Y.
- Roisin Mary Murray — B.A. in English Writing Arts, Highland Mills, N.Y.
- Ella V. Neese — B.S. in Audio-Radio Production, summa cum laude, Southold, N.Y.
- Hannah Marie Opisso — B.A. in Gender and Women’s Studies, Massapequa, N.Y.
- Allison Stella Oyola — B.S. in Biology, Lynbrook, N.Y.
- P–Q–R
- Miranda Olga Pabon — B.S. in Psychology, Plattsburgh, N.Y.
- Alex M. Palladino — B.A. in Environmental Science (Environmental Planning and Management), Kings Park, N.Y.
- Francesco Ronald Palumbo — B.S. in Biomedical Sciences, cum laude, Modena, N.Y.
- Christine Winola Parmeter — B.S. in Psychology, summa cum laude, Plattsburgh, N.Y.
- Nadia Avalon Paschal — B.A. in Sociology, Ballston Lake, N.Y.
- Muscaan Patel — B.S. in Biomedical Sciences, cum laude, Umreth, India
- Chantal Paulino — B.A. in Criminal Justice, New York, N.Y.
- Jeremy Michael Pavelchak* — B.A. in Psychology, cum laude, Gansevoort, N.Y.
- Kaleb K. Pecoraro — B.S. in General Studies, UCERT in Theatrical Production and Technology, summa cum laude, Plattsburgh, N.Y.
- Emma K. Peer — B.A. in English Writing Arts, UCERT in Professional Writing, Saranac Lake, N.Y.
- Eliasar Perez — B.S. in TV-Video Production, Bronx, N.Y.
- Hannah Elizabeth Peroza — B.A. in Psychology, cum laude, Morrisonville, N.Y.
- Isabella Rose Perrini — B.A. in Anthropology, Floral Park, N.Y.
- Aidan Wayne Pfeiffer — B.A. in Criminal Justice, Lake Grove, N.Y.
- Matthew Pitarresi — B.S. in Broadcast Journalism, Audio-Radio Production, magna cum laude, St Augustine, Fla.
- Jodi-Juliana Christina Powell — B.S. in Broadcast Journalism, cum laude, Bronx, N.Y.
- Emily Elizabeth Provost — B.A. in Communication Studies, cum laude, Niskayuna, N.Y.
- Lexi Putnam — B.A. in Sociology Gender and Women’s Studies, Henrietta, N.Y.
- Rylie Nicole Quintana — B.A. in Criminal Justice, Sayville, N.Y.
- Kimberly C. Ramsaroop — B.A. in Public Relations, East Elmhurst, N.Y.
- Leonora J-D Randall — B.A. in Art, magna cum laude, Plattsburgh, N.Y.
- Justin P. Rasche-Hotetz — B.S. in Biomedical Sciences, White Plains, N.Y.
- Anastasia Marie Raville — B.A. in Art (Art Studio), cum laude, Morrisonville, N.Y.
- Daniela Raymond — B.A. in Journalism News, Public Relations, Washingtonville, N.Y.
- Aidan Matthew Recore — B.S. in Music Arts Management, cum laude, Morrisonville, N.Y.
- Jenna M. Reil — C.A.S. in School Psychology, Saranac, N.Y.
- Emily Rose Reinhardt — M.S. in Natural Resources and Ecology, Newark, N.Y.
- Zoe Ann Rice — B.S. in TV-Video Production, Broadcast Journalism, Leicester, Mass.
- Kellisa Richardson — B.S. in Information Technology, Bronx, N.Y.
- Kaitlyn Ann Rivera — B.A. in Theatre, UCERT in Theatrical Production and Technology, Brooklyn, N.Y.
- Callahan H. Roberts — B.S. in Psychology, Indian Lake, N.Y.
- Jarrett Joseph Roberts — B.A. in Criminal Justice, Pitcher, N.Y.
- Clayton John Robertson — B.S. in Biology, Hudson Falls, N.Y.
- Isabella Robichaud — B.S. in Biomedical Sciences, cum laude, Stillwater, N.Y.
- Laurence Kyle Roche — B.S. in Biochemistry, magna cum laude, Plattsburgh, N.Y.
- Paul Michael Rockenstyre III — B.S. in Psychology, cum laude, Albany, N.Y.
- Axel Jose Rodriguez — B.A. in Communication Studies, New Paltz, N.Y.
- Meredith Yaritza Rojas — B.A. in Anthropology, Plattsburgh, N.Y.
- Jheaneel C. Rose — B.S. in Biomedical Sciences, Brooklyn, N.Y.
- Mercedes Keewana Rose — B.S. in TV-Video Production, Digital Media Production, Brooklyn, N.Y.
- Kaylen Dayne Royer — B.A. in Criminal Justice, Brooklyn, N.Y.
- Melissa Amber Lynn Ruest — C.A.S. in School Psychology, Ontario, Canada
- Shayne Manning Ryan — B.A. in Communication Studies, cum laude, New City, N.Y.
- S–T–U
- Raphael Sackey-Wayo — B.S. in Computer Science, Far Rockaway, N.Y.
- Hayden R. Sadler — B.A. in Journalism, Marcellus, N.Y.
- Jacob Joseph Sansone — B.A. in Criminal Justice, Blauvelt, N.Y.
- Alexa Aura Santos — B.A. in Psychology, Bronx, N.Y.
- Isabel L. Sartin* — B.S. in Psychology, magna cum laude, Saratoga Springs, N.Y.
- Nicholas Evans Sauvie — B.A. in Art (Art Studio), Plattsburgh, N.Y.
- Emily Maria Savarese — B.A. in General Studies, Goshen, N.Y.
- Alexandrea Michael Scarchilli* — B.A. in Psychology, magna cum laude, Stillwater, N.Y.
- Karri H. Scarlett — B.S. in General Studies, Hammond, N.Y.
- Michaela Grace Schaffer — B.S. in Biomedical Sciences, cum laude, Clifton Park, N.Y.
- John H. Schleicher, Jr. — B.A. in History, Lagrangeville, N.Y.
- Jocelyn Brook Scribner — B.S. in Biomedical Sciences, cum laude, Plattsburgh, N.Y.
- Lauren Michelle Sealy — B.A. in Gender and Women’s Studies, Brooklyn, N.Y.
- Zachary Edward Serpa — B.A. in Criminal Justice, Johnstown, N.Y.
- Nicole Emme Shocker — B.S. in Music Arts Management, Larchmont, N.Y.
- Hawa Sillah — B.A. in Sociology, Mount Vernon, N.Y.
- Angella M. Simmons — B.A. in Anthropology, Bronx, N.Y.
- Joshua E. Simmons — B.A. in Anthropology, cum laude, Ballston Spa, N.Y.
- Julianna Smith — B.A. in Psychology, Gender and Women’s Studies, cum laude, Hopewell Junction, N.Y.
- Kaitlin J. Smith — B.A. in History, New Windsor, N.Y.
- Samantha Elizabeth Smith — B.A. in Criminal Justice, Plattsburgh, N.Y.
- Olivia Sorrell — B.A. in Music, Music Arts Management, cum laude, Rouses Point, N.Y.
- Redia Kael Spada — B.A. in History, summa cum laude, Gabriels, N.Y.
- Shakeem Daquan Spencer — B.A. in Psychology, Bronx, N.Y.
- Daniela Nicole Spinola — B.A. in Psychology, cum laude, Elizaville, N.Y.
- Natalie Jean St. Denis — B.A. in Journalism, magna cum laude, Schenectady, N.Y.
- Nancy Kay St. Marie — B.F.A. in Art Studio, cum laude, Morrisonville, N.Y.
- Wyatt Edward Stanley — B.S. in Environmental Science, Ellenburg Center, N.Y.
- Korynne Steria — B.A. in Art, Plattsburgh, N.Y.
- Mary Caroline Stockman — B.A. in Law and Justice, Criminal Justice, cum laude, Hamburg, N.Y.
- Rya-Marie Stofa* — B.A. in Psychology, Hudson Falls, N.Y.
- Daniel Christopher Strysko — B.A. in Environmental Science, magna cum laude, Hillburn, N.Y.
- Harrison Lawrence Swales — B.A. in TV-Video Production, Rock Tavern, N.Y.
- Julianna R. Swartz — B.A. in Criminal Justice, magna cum laude, Slingerlands, N.Y.
- Benjamin C. Swedberg* — B.A. in Psychology, South Glens Falls, N.Y.
- Sean A. Szczypien — B.S. in TV-Video Production, Peru, N.Y.
- Jessica Tafuri — B.S. in TV-Video Production, Audio-Radio Production, cum laude, Staten Island, N.Y.
- Grenduy Ismael Tamarez — B.A. in Criminal Justice, cum laude, New York, N.Y.
- Kenya Elizabeth Tate — B.A. in Gender and Women’s Studies, Saranac, N.Y.
- Jesse Michael John Taylor — B.A. in Journalism, Schenectady, N.Y.
- Caleb Alan Teachey — C.A.S. in School Psychology, Anchorage, Alaska
- Trey William Thomas — B.A. in Environmental Science (Environmental Planning and Management), Williams Lake, Canada
- Trevin Tidmarsh — B.A. in Psychology, Ballston Spa, N.Y.
- Dante Enrrique Tirse — B.A. in Psychology, cum laude, Johnstown, N.Y.
- Sarah Anne Tisdale — B.S. in General Studies, Plattsburgh, N.Y.
- Matthew James Tomlinson — B.A. in Communication Studies, Miller Place, N.Y.
- Daniel R. Truax — B.S. in Computer Science, Music, magna cum laude, East Nassau, N.Y.
- Spencer T. Trudo — B.S. in TV-Video Production, Champlain, N.Y.
- Abieyuwa Jessica Uzamere — B.S. in General Studies, Rosedale, N.Y.
- V–W–X
- Daniel C. Van Alstine — B.A. in Environmental Science, Cambridge, N.Y.
- Logan Arthur Edward Van Buren — B.S. in Biomedical Sciences, Witherbee, N.Y.
- Thorne R. VanBrocklin — B.A. in Environmental Science, Edwards, N.Y.
- Taylor N. VanWeort — B.S. in Biomedical Sciences, cum laude, Plattsburgh, N.Y.
- Alyssa Marie Vasquez — B.A. in Digital Media Production, UCERT in Theatrical Production and Technology, cum laude, Thiells, N.Y.
- Payton E. Verdi — C.A.S. in School Psychology, Schenectady, N.Y.
- Jacob Marsalis Walcott — B.S. in Biomedical Sciences, Mount Bethel, Penn.
- Samantha Hope Ward — B.A. in Psychology, summa cum laude, Corning, N.Y.
- Andraya Nikole Warner-Davis — B.A. in Criminal Justice, Queensbury, N.Y.
- Kendall N. Wasik — B.A. in Mathematics Physics, Novi, Mich.
- Samiya Marie Watkins — B.A. in Psychology, cum laude, Cornwall, N.Y.
- Johanna Weeks — B.A. in Public Relations, Journalism, magna cum laude, Saugerties, N.Y.
- Nicole Maria Weidel — C.A.S. in School Psychology, Climax, N.Y.
- Gabrielle Rose Weir — B.A. in Psychology, Dannemora, N.Y.
- Ariel Margaret Wells — B.A. in Biology, Ovid, N.Y.
- Rebecca Wells — B.A. in Art (Art Studio), Peru, N.Y.
- Kyle Whitney — B.S. in Information Technology, Plattsburgh, N.Y.
- Samantha Eden Williams — B.S. in Medical Technology, Hudson Falls, N.Y.
- Sierra Wood — B.A. in Psychology, summa cum laude, Plattsburgh, N.Y.
- Darren M. Wright — B.S. in Communication Studies, Washington, D.C.
- Kateri Elizabeth Wright — B.S. in Psychology, Woodside, N.Y.
- Y–Z
- Ching Yu — B.S. in Mathematics, Computer Science, summa cum laude, Gaborone, Botswana
- Michael David Zellers — B.S. in Digital Media Production, summa cum laude, Seneca Falls, N.Y.
- Jacob Laverty Zemzicki — B.S. in TV-Video Production, cum laude, Newport, N.Y.
- Deanna S. Zoch — B.A. in Criminal Justice, Nassau, N.Y.
Business & Economics
- A–B–C
- Alla Abramyan — B.S. in Accounting, summa cum laude, Port Chester, N.Y.
- Sequeoia Simone Acacia — B.S. in Accounting, Business Administration, Elmont, N.Y.
- Olaide Musiliu Aderupoko — B.S. in Accounting, Bronx, N.Y.
- Mildred Njioleke Adjaero — M.S. in Data Analytics, Abuja, Nigeria
- Zackaria Alamary — B.S. in Accounting, Business Administration, Syracuse, N.Y.
- Abdo M. Alomeri — B.S. in Accounting, Syracuse, N.Y.
- Jeter Alonzo — B.S. in Economics, cum laude, Bronx, N.Y.
- Geovanny Andres Alvarez — B.S. in Accounting, New York, N.Y.
- Luke Anctil — B.S. in Finance, Business Administration, Mooers Forks, N.Y.
- Shermaine Antoine — B.S. in Accounting, Brooklyn, N.Y.
- Sanzida Arobi — B.S. in Accounting, Selden, N.Y.
- Garrett Leigh Ashton — B.S. in Business Administration, magna cum laude, Salem, N.Y.
- Laraib Afia Asim — B.S. in Accounting, Business Administration, cum laude, Riyadh, Saudi Arabia
- Munmun Attri — B.S. in Accounting, Business Administration, cum laude, Plattsburgh, N.Y.
- Adam Jan Babieradzki — B.S. in Finance, Oneonta, N.Y.
- Skyler Jacob Barker — B.S. in Marketing, Business Administration, Nelliston, N.Y.
- LaShonda A. Barnes — B.S. in Accounting, Rochester, N.Y.
- Perry Roy Beggs — B.S. in Marketing, Brooklyn, N.Y.
- Debra Lynn Bennett — B.S. in Accounting, cum laude, Groton, N.Y.
- Henry William Bey, Jr. — B.S. in Business Administration, Merrick, N.Y.
- Amolk Singh Bhangu — B.S. in Accounting, cum laude, Lagrangeville, N.Y.
- Justin D. Blanchett — B.S. in Business Administration, Bronx, N.Y.
- Nidhi Vasant Borad — M.S. in Data Analytics, Ahmedabad, India
- Ivy Velica Boric — B.S. in Business Administration, Management, Costa Mesa, Calif.
- Jason Paul Pfluger Boucher — B.S. in Global Supply Chain Management, cum laude Delmar, N.Y.
- Nicholas Brailovskiy — B.S. in Accounting, Valley Stream, N.Y.
- Alex Michael Brienza — B.S. in Entrepreneurship, Morrisonville, N.Y.
- Shari C. Brown — B.S. in Accounting, cum laude, Medford, N.Y.
- Paul Jason Bryer — B.S. in Marketing, Business Administration, magna cum laude, Clarkston, Mich.
- Sabrina Kailey Ann Burgess — M.S. in Data Analytics and Accounting, Plattsburgh, N.Y.
- Ryan Michael Butler — B.S. in Finance, magna cum laude, Kelowna, Canada
- Kelly Ann Carey — B.S. in Accounting, magna cum laude, Ticonderoga, N.Y.
- Christina Carson — B.S. in Accounting, cum laude, Pine Bush, N.Y.
- Yenping Chang — B.S. in Accounting, cum laude, Potsdam, N.Y.
- Tatem D. Cheney — B.A. in Economics, Finance, Business Administration, summa cum laude, Nepean, Canada
- Adeeb Chowdhury — B.S. in Economics Finance, summa cum laude, Chittagong, Bangladesh
- Matthew Ciszewski — B.S. in Business Administration, cum laude, Lindenhurst, N.Y.
- Kervin Rynaldi Clairvain — B.S. in Accounting, Business Administration, Brooklyn, N.Y.
- Alexandra G. Classen — B.S. in Accounting, Delmar, N.Y.
- John Clarke Clement — B.S. in Accounting, Business Administration, cum laude, Buffalo, N.Y.
- Allison K. Cole — B.S. in Accounting, summa cum laude, Johnson City, N.Y.
- Peter A. Conte — B.S. in Accounting, summa cum laude, Grand Island, N.Y.
- Adaliz Cruz — B.S. in International Business, Global Supply Chain Management, Oakland Gardens, N.Y.
- Maria Daniela Cruz — B.S. in Accounting, Richmond Hill, N.Y.
- D–E–F
- Bianca Vanesa Damas Hernandez — B.S. in Hospitality Management, Far Rockaway, N.Y.
- Mia Carmen D'Andrea — B.S. in Business Administration, cum laude, Saratoga Springs, N.Y.
- Hansel J. D'Cruz — M.S. in Data Analytics, Holland, M.I.
- Jack Michael Defayette — B.S. in Management Information Systems, magna cum laude, Schenectady, N.Y.
- Levi Andrew Delaney — B.S. in Business Administration, cum laude, New Hartford, Conn.
- Keira Anne Dillon — B.S. in Management, Chester, N.Y.
- Douglas Driver-Benjamin — B.S. in Accounting, Business Administration, cum laude, Levittown, N.Y.
- Sarita D'Sa — B.S. in Accounting, Dix Hills, N.Y.
- Luzmariel Durand Santana — B.S. in Accounting, cum laude, Astoria, N.Y.
- Brandon Anthony Edmond — B.S. in Business Administration, Management Information Systems, Bronx, N.Y.
- Mohammad Mirabedin Fahat — M.S. in Data Analytics, Bronx, N.Y.
- Sahar Fatima — B.S. in Management, Peru, N.Y.
- Sarah Jessica Feingold — B.S. in Marketing, Business Administration, Miller Place, N.Y.
- Morgan Ashley Feld — B.S. in Business Administration Marketing, cum laude, Deer Park, N.Y.
- Matthew Glenn Ferrara — B.S. in Global Supply Chain Management, Business Administration, International Business, Plainview, N.Y.
- Natalie M. Fiore — B.S. in Accounting, Valley Stream, N.Y.
- Ashley Brit Fischer — B.S. in Accounting, summa cum laude, Fort Irwin, Calif.
- Erin Jean Fitzgerald — B.S. in Accounting, Business Administration, summa cum laude, Horseheads, N.Y.
- Marcus William Frechette, Jr. — B.S. in Business Administration, Schenectady, N.Y.
- Dianne Freiner — B.S. in Accounting, cum laude, Canaseraga, N.Y.
- Sana Fujita — B.S. in Hospitality Management, magna cum laude, Ichikawa, Japan
- Jacqueline Petra Marie Furfaro — B.S. in Accounting, cum laude, Newark, N.Y.
- G–H–I
- Alexander Steven Gamcsik — B.S. in Accounting, magna cum laude, Rochester, N.Y.
- Nicholas Kyle Goldberg — B.S. in Accounting, Business Administration, Commack, N.Y.
- Conner J. Gonzalski — B.S. in Accounting, Business Administration, Cicero, N.Y.
- Leah Gayle Gorrell — B.S. in Business Administration, Sherburne, N.Y.
- Samuel Gross — B.S. in Accounting, Plainview, N.Y.
- Krista Dawn Marie Gruber — B.S. in Business Administration, Schuyler Falls, N.Y.
- Levi A. Grullon — B.S. in Accounting, cum laude, New York, N.Y.
- David H. Hammer — B.S. in Accounting, cum laude, Brooklyn, N.Y.
- Benjamin James Hannah — B.S. in Accounting, Churchville, N.Y.
- Jenna L. Hanson — B.S. in Business Administration, Entrepreneurship, Global Supply Chain Management, Stony Brook, N.Y.
- Shannon Leigh Harrald — B.S. in Accounting, cum laude, Depew, N.Y.
- Callie-Ann Harvey — B.S. in Accounting, summa cum laude, Chazy, N.Y.
- Haley He — B.S. in Accounting, Business Administration, Mahopac, N.Y.
- John-Jack Joseph Healy — B.S. in Finance, Pearl River, N.Y.
- Jeffrey Bryan Henze — B.S. in Business Administration, Marketing, New Hampton, N.Y.
- Ryan Michael Hogg — M.S. in Data Analytics, Duncan, Canada
- Joshua Daniel Hoyt — B.S. in Management Information Systems, Johnstown, N.Y.
- Damien Raeshawn Hunter — B.S. in Accounting, Queensbury, N.Y.
- Mitu Islam II — B.S. in Business Administration, Hudson, N.Y.
- Shahidul Islam — M.S. in Data Analytics, Sharjah, United Arab Emirates
- J–K–L
- Dhir Amit Jain — B.S. in Business Administration, magna cum laude, Mumbai, India
- Roselyn Jaquez — B.S. in Accounting, cum laude, Brooklyn, N.Y.
- Kyle J. Jepko — B.S. in Marketing, Business Administration, Bay Shore, N.Y.
- Randi V. Jepson — B.S. in Marketing, East Islip, N.Y.
- Leian Aliyah Joseph — B.S. in Business Administration, Brooklyn, N.Y.
- Kierstin Marie Kieffer — B.S. in Accounting, Auburn, N.Y.
- Emily P. Kollar — B.S. in Accounting, summa cum laude, Williston, Vt.
- Mussa Kone — B.S. in Business Administration, International Business, Global Supply Chain Management, magna cum laude, Bronx, N.Y.
- Maggie Francis Lafountain — B.S. in Global Supply Chain Management, Business Administration, International Business, Mooers Forks, N.Y.
- Abigail E. Landolf — B.S. in Hospitality Management, Public Relations, Beaver Dams, N.Y.
- Hannah Michel Lawrence — B.S. in Hospitality Management, magna cum laude, Fort Ann, N.Y.
- Jerry F. Leary — B.S. in Business Administration, Schuyler Falls, N.Y.
- Kamren Michael LeBire — B.S. in Accounting, magna cum laude, Massena, N.Y.
- Gina Anne Doris Casareno Lelo — B.S. in Accounting, summa cum laude, Farmingville, N.Y.
- Patricia Levi — B.S. in Business Administration, Rosedale, Nev.
- Patricia Lewis — B.S. in Accounting, Carle Place, N.Y.
- Aaron C. Little — B.S. in Finance Economics, magna cum laude, Clifton Park, N.Y.
- Brandon Little — B.S. in Accounting, Amsterdam, N.Y.
- M–N–O
- Abigail G. Magurno — B.S. in Business Administration, Marketing, summa cum laude, Wappingers Falls, N.Y.
- Thomas F. V. Maia — B.S. in Business Administration, Hamilton, Canada
- Steven Charles Marchese — B.S. in Business Administration, Commack, N.Y.
- Andrea Norah Martin — B.S. in Accounting, magna cum laude, New York, N.Y.
- Isabel Martinez — B.S. in Hospitality Management, summa cum laude, Ozone Park, N.Y.
- Levi D. Martinez — M.S. in Data Analytics, Plattsburgh, N.Y.
- Louis E. Mathurin — B.S. in Business Administration, International Business, Marketing, Naples, Fla.
- John Ryan Mattis — B.S. in Business Administration, cum laude, Delmar, N.Y.
- Ashanti Dara Mayo — B.S. in Accounting, Latham, N.Y.
- Cate Lee McConnaughay — B.S. in Marketing, Business Administration, cum laude, Lawtons, N.Y.
- Amelia Rowan McDonald — B.S. in Business Administration, Austerlitz, N.Y.
- Ashley Elizabeth McFadden — B.S. in Hospitality Management, Sayville, N.Y.
- Joseph Daniel McGough — B.S. in Business Administration, Putnam Valley, N.Y.
- Matthew K. Mehra — B.S. in Finance, Economics, Commack, N.Y.
- Ariana Minaya Sanchez — B.S. in Accounting, Business Administration, Long Beach, N.Y.
- Nuria Melissa Minaya Sanchez — B.S. in Accounting, Business Administration, Long Beach, N.Y.
- Ebtisam Abduhadi Mohammed — B.S. in Global Supply Chain Management, Business Administration, Computer Science, magna cum laude, Addis Ababa, Ethiopia
- Christian Vazquez Moral — B.S. in Business Administration, Hudson Falls, Mass.
- Cameron W. Morin — B.S. in Accounting, Business Administration, magna cum laude, Raynham, Mass.
- Neema Miriam Nyangaru Muanda — B.S. in Accounting, Business Administration, cum laude, Kingston, N.Y.
- George Lorenz Muller III — M.S. in Data Analytics and Accounting, Gansevoort, N.Y.
- Con M. Mulosmanaj — B.S. in Business Administration, Schenectady, N.Y.
- Kiana Mei Yu Nadeau — B.S. in Accounting, Business Administration, cum laude, Tupper Lake, N.Y.
- Eric Michael Nau Esq — B.S. in Accounting, Business Administration, cum laude, Lockport, N.Y.
- Lilla Rose Nease — B.S. in Management Information Systems, Accounting, Business Administration, Lake Forest, Calif.
- David Jacob Nemi — B.S. in Business Administration, Rochester, N.Y.
- Onyinye Celine Nwakeze — B.S. in Economics, Marketing, magna cum laude, Ikeja, Nigeria
- Bianca M. Nyemchek — B.S. in Accounting, Business Administration, cum laude, Yonkers, N.Y.
- Mae Rose Olshansky — B.S. in Business Administration, Marketing, Wilmette, Ill.
- Osamuyimen Theresa Omorogbe-Akpata — M.S. in Data Analytics and Accounting, Hillside, N.J.
- Jade Lyte Outlaw — B.S. in Management, UCERT in Human Resources Management, Bronx, N.Y.
- P–Q–R
- Josselin Palomino — B.S. in Accounting, Bay Shore, N.Y.
- Sarai Raquel Parra Carranza — B.S. in Accounting, Brooklyn, N.Y.
- Amy L. Pecore — B.S. in Accounting, cum laude, Altona, N.Y.
- Marissa Rose Perry — B.S. in Hospitality Management, cum laude, Monsey, N.Y.
- Emma O. Pinggera — B.S. in Hospitality Management, Kings Park, N.Y.
- Julian A. Polanco — B.S. in Finance, cum laude, Congers, N.Y.
- Diana Delfina Ramirez — B.S. in Accounting, Hampton Bays, N.Y.
- Tina J. Raponi — B.S. in Accounting, Business Administration, Sterling, N.Y.
- Tracey G. Rediker — B.S. in Accounting, magna cum laude, Tinton Falls, N.J.
- Samantha Richmond — B.S. in Accounting, Business Administration, Bridgeport, N.Y.
- Marileana Lynn Rodriguez — B.S. in Hospitality Management, Brooklyn, N.Y.
- Denali G. Rodriguez-Garnica — B.S. in Business Administration, magna cum laude, Port Henry, N.Y.
- Nicholas James Rowehl — B.S. in Entrepreneurship, Business Administration, Shirley, N.Y.
- Lily Ann Roy — B.S. in Marketing, magna cum laude, Vassalboro, ME
- Jonathan Mario Ruballos — B.S. in Finance, Business Administration, cum laude, Congers, N.Y.
- Robert Ruckle — B.S. in Accounting, Palmyra, N.Y.
- S–T–U
- Leala Sara Raquel Samuel — B.S. in Accounting, Business Administration, Highland, N.Y.
- Genesis Marie Santiago — B.S. in Business Administration, Bronx, N.Y.
- Samantha Alexandra Santos — B.S. in Marketing, Business Administration, Far Rockaway, N.Y.
- Adam Tyler Schein — B.S. in Management Information Systems, Holtsville, N.Y.
- Dylan Thomas Shalvey — B.S. in Finance, cum laude, Blauvelt, N.Y.
- Jayden Olivia Shambo — B.S. in Marketing, Jay, N.Y.
- Bess A. Simmer — B.S. in Accounting, Westfield, N.Y.
- Nia Ashley Simpson — B.S. in Accounting, Business Administration, Elmont, N.Y.
- Kaitlin Ann Skubina — B.S. in Accounting, Business Administration, summa cum laude, Syosset, N.Y.
- Kayla Hope Smith — B.S. in Accounting Business Administration, magna cum laude, Clifton Park, N.Y.
- Madison Paige Stealey — B.S. in Business Administration, Entrepreneurship, Global Supply Chain Management, Albany, N.Y.
- William Bennett Stockdale — B.S. in International Business, cum laude , Ottawa, Canada
- Caroline Elizabeth Summers — B.S. in Accounting, Corinth, N.Y.
- Lisa A. Tanico — B.S. in Accounting, North Babylon, N.Y.
- Adam Michael Tretowicz — M.S. in Data Analytics, Baldwinsville, N.Y.
- Jonathan Javier Urgiles — B.S. in Marketing, Ossining, N.Y.
- V–W–X
- Ginelly Vasquez — B.S. in Accounting, Bayside, N.Y.
- PJ Joseph Vazzana — B.S. in Hospitality Management, Brooklyn, N.Y.
- Kelly Danielle Versailles — M.S. in Data Analytics and Accounting, Farmingdale, N.Y.
- Aidan G. Vidal — B.S. in Business Administration, Entrepreneurship, Marketing, Florida, N.Y.
- Sean J. Vogl — B.S. in Finance, Economics, summa cum laude, Plattsburgh, N.Y.
- Jacquelyn M. Vreeland — B.S. in Global Supply Chain Management, Business Administration, International Business, Carmel, N.Y.
- Carolyn J. Waligurski — B.S. in Accounting, summa cum laude, Hurley, N.Y.
- Chelsea Moriah Warick — B.S. in Accounting, magna cum laude, Dannemora, N.Y.
- Nolisa Olivia Warner — B.S. in Business Administration, cum laude, Bronx, N.Y.
- Bradley Arthur Whitesell — B.S. in Finance, Plattsburgh, N.Y.
- Ava-Lauren Wilber — B.S. in Business Administration, summa cum laude, Slingerlands, N.Y.
- Danielle Marie-Gailor Willard — B.S. in Business Administration, cum laude, Greenfield Center, N.Y.
- Chieh-Yu Wu — B.S. in Business Administration, Global Supply Chain Management, cum laude, Tainan, Taiwan
- Y–Z
- Erick S. Yusufu — M.S. in Data Analytics and Accounting, Dar Es Salaam, Tanzania
- Kevin D. Zambrano — B.S. in Accounting, Monroe, N.Y.
- Alexander Brian Zdrowak — B.S. in Accounting, summa cum laude, Grand Island, N.Y.
- Sage Zimmerman — M.S. in Data Analytics, Glens Falls, N.Y.
- Paul John Zurlini — B.S. in Marketing, Business Administration, cum laude, New Paltz, N.Y.
Education, Health & Human Services
- A–B–C
- Jema Abbate — M.S. in Clinical Mental Health Counseling, Binghamton, N.Y.
- Hafsah Abdourahamane — B.S. in Human Development and Family Relations (Adolescence), Bronx, N.Y.
- Ava Anise Adams — B.S. in Social Work, summa cum laude, Bayshore, N.Y.
- Jane Elizabeth Adams — B.S. in Nursing, magna cum laude, Wynantskill, N.Y.
- Ayevbosa Angel Agbonkpolor — B.S. in Nursing, cum laude, Jamaica, N.Y.
- Megan Elizabeth Alden — B.S. in Nursing, summa cum laude, Blue Point, N.Y.
- Adam R. Allen — B.A./M.S.T. in Mathematics/Adolescence Education, cum laude, Gansevoort, N.Y.
- Tiffany Alston — M.S. in Fitness and Wellness Leadership, Pocono Summit, Penn.
- Akua Amankwah — B.S. in Social Work, cum laude, Bronx, N.Y.
- Brianne Marie Amico — B.S. in Social Work, magna cum laude, East Pembroke, N.Y.
- Ashley Anderson — B.S. in Fitness and Wellness, cum laude, Glenville, N.Y.
- Emily Louise Angelillo — M.A. in Speech Language Pathology, Clintondale, N.Y.
- Shaye E. Avery — B.S./M.S.Ed in Childhood Education (Grades 1-6)/Special Education (Birth-Grade 6), cum laude, Schuyler Falls, N.Y.
- Isabella Jane Baldwin — B.S. in Social Work, cum laude, Schuylerville, N.Y.
- Alexander James Barber — B.S. in Fitness and Wellness, magna cum laude, West Chazy, N.Y.
- Ashley B. Barrett — B.S. in Fitness and Wellness, Queens, N.Y.
- Kathleen Elizabeth Bellinger — B.S. in Fitness and Wellness, Brasher Falls, N.Y.
- Christina Lee Berino — M.A. in Speech Language Pathology, Pleasant Valley, N.Y.
- Jasmine Jade Bernardo — B.S./M.S.Ed in Childhood Education (Grades 1-6)/Special Education (Birth-Grade 6), magna cum laude, Amsterdam, N.Y.
- Giana J. Bianchi — M.S.T. in Childhood Education (Grades 1-6), Ballston Spa, N.Y.
- Kristen Michelle Boerke — M.A. in Speech Language Pathology, Washingtonville, N.Y.
- Faith Bona — M.S. in Clinical Mental Health Counseling, Elizabethtown, N.Y.
- Natalie Camille Bouvier — B.A./M.S.T. in History/Adolescence Education, magna cum laude, Peru, N.Y.
- Evan William Bowie — M.S.Ed. in Special Education (Grades 7-12 Generalist), Clifton Park, N.Y.
- Cecilia Marie Bradley — B.S. in Social Work, summa cum laude, Uniondale, N.Y.
- Michelle Suzanne Bragoli — B.S./M.S.Ed in Childhood Education (Grades 1-6)/Special Education (Birth-Grade 6), magna cum laude, Franklin Square, N.Y.
- Anna Morgan Brown — B.S. in Social Work, magna cum laude, Essex Junction, Vt.
- Jessica Eileen Bruce — B.S./M.S.Ed in Childhood Education (Grades 1-6)/Special Education (Birth-Grade 6), cum laude, Whitehall, N.Y.
- Emma Rose Bryant — B.S. in Nursing, cum laude, Plattsburgh, N.Y.
- Emmilly Patricia Budge — B.S. in Social Work, cum laude, North Syracuse, N.Y.
- Allison J. Burger — B.A./M.S.T. in Mathematics/Adolescence Education, magna cum laude, Niskayuna, N.Y.
- Halle Jade Burt — M.A. in Speech Language Pathology, Adams, N.Y.
- Lauren Camarro — B.S. in Nursing, Schenectady, N.Y.
- Sofie Corin Camp — M.S. in Clinical Mental Health Counseling, Highlands Ranch, Colo.
- Maeve Elizabeth Cannell — B.S. in Nursing, cum laude, New York, N.Y.
- Faith Elizabeth Carroll — B.S. in Social Work, Milton, Vt.
- Isabella May Carusone — B.S. in Nursing, cum laude, Queensbury, N.Y.
- Ryan Joseph Casey — M.S. in Clinical Mental Health Counseling, Plattsburgh, N.Y.
- Emily Cashman — M.A. in Speech Language Pathology, Highland, N.Y.
- Emily Jean Caso — B.S. in Nursing, cum laude, Selden, N.Y.
- Brittany Cassavaw — B.S. in Social Work, Plattsburgh, N.Y.
- Amanda Louise Cayea — B.S. in Social Work, magna cum laude, Rouses Point, N.Y.
- Alexandria Ann Chace — C.A.S. in School Building Leader, GCERT in Teacher Leadership, Broadalbin, N.Y.
- Allison Jane Chamberlain — B.S. in Nursing, Tupper Lake, N.Y.
- Jacqueline L. Chirichella — B.S. in Nursing, cum laude, Ronkonkoma, N.Y.
- Julianna Grace Cignarella — B.A./M.S.T. in History/Adolescence Education, Yorktown Heights, N.Y.
- Sadie Jeanne Clough — B.S./M.S.Ed in Childhood Education (Grades 1-6)/Special Education (Birth-Grade 6), Gansevoort, N.Y.
- Malinda Amanda Collin-Rivers — B.S./M.S.Ed in Childhood Education (Grades 1-6)/Special Education (Birth-Grade 6), cum laude, Astoria, N.Y.
- Jessica Lynn Collins — B.S. in Nursing, Guilderland, N.Y.
- Kayla M. Conklin — B.S./M.S.Ed in Childhood Education (Grades 1-6)/Special Education (Birth-Grade 6), summa cum laude, Middletown, N.Y.
- Cara A. Countryman — B.S./M.S.Ed in Childhood Education (Grades 1-6)/Special Education (Birth-Grade 6), summa cum laude, Stone Ridge, N.Y.
- Danielle Marie Court — B.S. in Social Work, Farmingdale, N.Y.
- Alyson Britney Crosby — M.S. in Clinical Mental Health Counseling, Brier Hill, N.Y.
- Tiarra Monique Crowe — B.S. in Childhood Education (Grades 1-6), Brooklyn, N.Y.
- D–E–F
- Sidney Dagnino — B.S./M.S.Ed in Childhood Education (Grades 1-6)/Special Education (Birth-Grade 6), cum laude, Elizaville, N.Y.
- Brian S. DelPozo — B.S. in Nutrition, cum laude, Plattsburgh, N.Y.
- Claire Elizabeth Denis — B.S. in Nursing, magna cum laude, Tupper Lake, N.Y.
- Emily M. DeRosia — B.S. in Social Work, West Chazy, N.Y.
- Jordan M. Devereaux — B.S. in Nursing, Wading River, N.Y.
- Karlie Piper Devins — B.S. in Social Work, summa cum laude, Peru, N.Y.
- Brooke Ashley Dew — B.S./M.S.Ed in Childhood Education (Grades 1-6)/Special Education (Birth-Grade 6), magna cum laude, Lakeland, Fla.
- Shantall Natalie Diaz — M.S.T. in Childhood Education (Grades 1-6), Shirley, N.Y.
- Anthony E. Didier — B.S. in Fitness and Wellness, Brooklyn, N.Y.
- Joseph Michael Ditillo — M.S.T. in Childhood Education (Grades 1-6), Mastic, N.Y.
- Callie Faith Dow — B.S. in Nursing, summa cum laude, Massena, N.Y.
- Lindsey Ann Downie — B.S. in Nursing, Cadyville, N.Y.
- Anna Marie Drapeau — B.A. in Communication Sciences and Disorders, Morrisonville, N.Y.
- McClain I. Dudyak — B.S./M.S.Ed in Childhood Education (Grades 1-6)/Special Education (Birth-Grade 6), cum laude, Chazy, N.Y.
- Darby Lynn Dupree — C.A.S. in School Building Leader, West Chazy, N.Y.
- Alicia A. Durgan — B.S. in Childhood Education (Grades 1-6), magna cum laude, Plattsburgh, N.Y.
- Sarah Loraine Dziekowicz-Sydoriw — M.S.Ed. in Special Education (Grades 7-12 Generalist), Rome, N.Y.
- Blake Robert Edgington — B.S. in Fitness and Wellness, Cohoes, N.Y.
- Colleen E. Edwards — B.S. in Nursing, cum laude, Lindenhurst, N.Y.
- Emily P. Ellis — B.S./M.S.Ed in Childhood Education (Grades 1-6)/Special Education (Birth-Grade 6), cum laude, Saratoga Springs, N.Y.
- Yevgeniy Eltsufin — M.S. in Fitness and Wellness Leadership, Jersey City, N.J.
- Emily Elizabeth Eriole — B.S./M.S.Ed in Childhood Education (Grades 1-6)/Special Education (Birth-Grade 6), cum laude, Clifton Park, N.Y.
- Sarah Veronica Fabi — B.S. in Expeditionary Studies, UCERT in Adventure Sports, Schenectady, N.Y.
- BreyLynne M. Farr — B.A. in Communication Sciences and Disorders, Boonville, N.Y.
- Andrea Kathleen Fasce — B.S. in Nursing, magna cum laude, East Meadow, N.Y.
- Grace R. Felix — B.S. in Nursing, magna cum laude, North Lawrence, N.Y.
- Kealey Elizabeth Festa — B.S./M.S.Ed in Childhood Education (Grades 1-6)/Special Education (Birth-Grade 6), cum laude, Granville, N.Y.
- Carie Field Hobbs — C.A.S. in School Building Leader, Amsterdam, N.Y.
- Erica J. Fiorini — C.A.S in School Building Leader, GCERT in Teacher Leadership, Rock Tavern, N.Y.
- Nora Catherine Fitzgerald — B.S. in Nursing, magna cum laude, New Rochelle, N.Y.
- Angelica Ruth Flores — B.S. in Nursing, Latham, N.Y.
- Emily Ann Foppert — M.A. in Speech Language Pathology, Saranac, N.Y.
- Timothy Lee Foss — M.S.T. in Adolescence Education (Grades 7-12 Social Studies), Arcade, N.Y.
- Essence Emoni Fowler — B.S. in Social Work, magna cum laude, Glen Cove, N.Y.
- Olivia M. Freitas — B.S. in Nursing, summa cum laude, Cortlandt Manor, N.Y.
- Emma Fahy Fritz — B.S. in Nursing, magna cum laude, Massapequa Park, N.Y.
- G–H–I
- William Thomas Gagnon — UCERT in Adventure Sports, Schenectady, N.Y.
- Jillian Nicole Galovic — M.S. in Fitness and Wellness Leadership, West Hampton Beach, N.Y.
- Alex V. Garabedian — B.A./M.S.T. in History/Adolescence Education, cum laude, New Hyde Park, N.Y.
- Karisma Lee Garcia — M.A. in Speech Language Pathology, Plattsburgh, N.Y.
- Kaitlyn Pearl Gardner — B.S./M.S.Ed in Childhood Education (Grades 1-6)/Special Education (Birth-Grade 6), magna cum laude, Schuyler Falls, N.Y.
- Madison Dolly Garguilo — B.S. in Fitness and Wellness, Monroe, N.Y.
- Olivia Claire Garvey — B.S. in Nursing, Peru, N.Y.
- Lily Francis Gatchell — B.S. in Nursing, cum laude, Pattersonville, N.Y.
- Michaela Ann Gironda — B.S./M.S.Ed in Childhood Education (Grades 1-6)/Special Education (Birth-Grade 6), cum laude, Montgomery, N.Y.
- Cameron Richard Tomas Giuliano — B.S. in Fitness and Wellness, Woodstock, N.Y.
- Caitlin Margaret Mary Golden — B.S. in Nursing, Washingtonville, N.Y.
- Jacqueline Anne Goldstein — M.S.T. in Adolescence Education (Grades 7-12 English), Queensbury, N.Y.
- Julia Rose Golino — B.S./M.S.Ed in Childhood Education (Grades 1-6)/Special Education (Birth-Grade 6), magna cum laude, Mount Sinai, N.Y.
- Kevin P. Graber — B.A./M.S.T. in History/Adolescence Education, cum laude, Yorktown Heights, N.Y.
- Rachel Christina Green — B.S./M.S.Ed in Childhood Education (Grades 1-6)/Special Education (Birth-Grade 6), magna cum laude, Queensbury, N.Y.
- Allison Karey Brenda Gregoire — B.S. in Social Work, magna cum laude, Mooers, N.Y.
- Nicoya Grose — B.S. in Social Work, magna cum laude, Port Chester, N.Y.
- Madison Mae Grover — B.S. in Nursing, magna cum laude, Hilton, N.Y.
- Sarah Haden — M.S.T. in Childhood Education (Grades 1-6), Whitesboro, N.Y.
- Grace M. Haier — B.S./M.S.Ed in Childhood Education (Grades 1-6)/Special Education (Birth-Grade 6), magna cum laude, Eden, N.Y.
- Kaylee Marie Hallaran — B.S./M.S.Ed in Childhood Education (Grades 1-6)/Special Education (Birth-Grade 6), Smithtown, N.Y.
- Hassani Amarie Hamilton — B.A. in Communication Sciences and Disorders, Albany, N.Y.
- Caroline Mary Harrington — B.S./M.S.Ed in Childhood Education (Grades 1-6)/Special Education (Birth-Grade 6), cum laude, Plattsburgh, N.Y.
- Jillian Elis Harrington — B.S. in Nursing, Queensbury, N.Y.
- Cora Janan Hartman — M.A. in Speech Language Pathology, Plattsburgh, N.Y.
- Kimberly L. Hastings — B.S. in Childhood Education (Grades 1-6), cum laude, Gloversville, N.Y.
- Ashlyn Hatzis — B.S. in Fitness and Wellness, Highland Mills, N.Y.
- Sophia K. Hatziyianis — B.S. in Social Work, cum laude, Massapequa Park, N.Y.
- Kelsey S. Heck — C.A.S. in School Building Leader, GCERT in Teacher Leadership, Amsterdam, N.Y.
- Amy Jean Helmer — B.S. in Social Work, cum laude, Mooers Forks, N.Y.
- Michelle Frances Hennessy — M.S. in Clinical Mental Health Counseling, Lake Placid, N.Y.
- Michael L. Hermann — C.A.S. in School Building Leader, GCERT in Teacher Leadership, Auburn, N.Y.
- Jenniffer Hernandez — B.S. in Human Development and Family Relations, Bronx, N.Y.
- Addison Kaleigh Herrick — B.S. in Childhood Education (Grades 1-6), Potsdam, N.Y.
- Karley M. Hertzner — M.S.T. in Childhood Education (Grades 1-6), Queensbury, N.Y.
- Alyssa Nikole Hiesel — B.S. in Nursing, cum laude, New Paltz, N.Y.
- Jake Mathew Albert Holzer — M.S. in Clinical Mental Health Counseling, Upper Jay, N.Y.
- Sharon Jill Holzman — GCERT in Special Education (Grades 7-12), Northport, N.Y.
- Matthew Hubbard — B.S. in Expeditionary Studies, Riverhead, N.Y.
- Kiley Elizabeth Hyde — B.A. in Communication Sciences and Disorders, South Glens Falls, N.Y.
- Gabriella Marie Iadanza — M.S.Ed. in Special Education (Grades 1-6), Moriches, N.Y.
- Laura Anne Iseman — C.A.S. in School Building Leader, GCERT in Teacher Leadership, Delanson, N.Y.
- J–K–L
- Michael Lance Jenkins — C.A.S. in School Building Leader, GCERT in Teacher Leadership, White Plains, N.Y.
- Dannyell Jon Jerdo — B.S. in Social Work, magna cum laude, Keeseville, N.Y.
- Stormi Jo Jester — B.S. in Social Work, cum laude, Owego, N.Y.
- Julie Johns — C.A.S. in School Building Leader, GCERT in Teacher Leadership, Rochester, N.Y.
- Mackenzie K. Johnson — B.S. in Nursing, cum laude, West Winfield, N.Y.
- Taylor L. Johnson — B.S./M.S.Ed in Childhood Education (Grades 1-6)/Special Education (Birth-Grade 6), summa cum laude, Natural Bridge, N.Y.
- Deborah Lynn Jordon — B.S. in Nursing, cum laude, Queensbury, N.Y.
- Christine Mary Joseph — B.S. in Nursing, cum laude, Suffern, N.Y.
- Kristine Louise Joslyn — B.S. in Social Work, summa cum laude, Newark, N.Y.
- Nina Katz — B.S. in Nursing, Nanuet, N.Y.
- Cathy Ann Kennedy — C.A.S. in School Building Leader, GCERT in Teacher Leadership, Chestertown, N.Y.
- Maggie Ann Kennedy — B.S. in Childhood Education (Grades 1-6), cum laude, New City, N.Y.
- Alexis Marie Kerr — B.S./M.S.Ed in Childhood Education (Grades 1-6)/Special Education (Birth-Grade 6), cum laude, Ellenburg Center, N.Y.
- Hayleigh Rose Kirchner — B.S. in Social Work, Gender and Women’s Studies, magna cum laude, Sound Beach, N.Y.
- Jenine Klippel — C.A.S. in School Building Leader, GCERT in Teacher Leadership, Gansevoort, N.Y.
- Juliana L. Kuba — B.S. in Human Development and Family Relations (Adolescence), cum laude, Fort Edward, N.Y.
- Brinley Louise LaFountain — B.A. in Communication Sciences and Disorders, magna cum laude, Mooers Forks, N.Y.
- Cody La Fountain — C.A.S. in School Building Leader, GCERT in Teacher Leadership, Dolgeville, N.Y.
- Gabrielle Elizabeth Lamouree — B.S./M.S.Ed in Childhood Education (Grades 1-6)/Special Education (Birth-Grade 6), summa cum laude, Queensbury, N.Y.
- Kimberly Lamy — GCERT in Teacher Leadership, Warrensburgh, N.Y.
- Joseph Thomas LaPeter — B.S. in Childhood Education (Grades 1-6), summa cum laude, Ticonderoga, N.Y.
- Jennifer Lynn LaPorte — B.S. in Nursing, cum laude, Plattsburgh, N.Y.
- Francisco Lauture — B.S. in Social Work, Bronx, N.Y.
- Erin M. Lawliss — B.S. in Childhood Education (Grades 1-6), magna cum laude, Plattsburgh, N.Y.
- Niko Yianni Linardos — B.S. in Social Work, magna cum laude, Little Neck, N.Y.
- Anne Marie Longe — M.S.T. in Childhood Education (Grades 1-6), Cadyville, N.Y.
- Mackenzie Rose Lucid — B.S. in Human Development and Family Relations, Severance, N.Y.
- Kaitlyn Nicole Lussier — M.A. in Speech Language Pathology, Plattsburgh, N.Y.
- Catherine Anne Lutz — B.S./M.S.Ed in Childhood Education (Grades 1-6)/Special Education (Birth-Grade 6), magna cum laude, Dix Hills, N.Y.
- Tina Lyn — M.S. in Clinical Mental Health Counseling, Clifton Park, N.Y.
- Alexandra D. Lynch — M.S.T. in Childhood Education (Grades 1-6), Ronkonkoma, N.Y.
- M–N–O
- Nicole Margaret Malandruccolo — B.S. in Social Work, Nesconset, N.Y.
- Nicole Rose Malatino — B.A. in Communication Sciences and Disorders, summa cum laude, Massapequa Park, N.Y.
- Zoe R. Malcolm — B.S. in Nursing, cum laude, Albany, N.Y.
- Johanna Lillian Malone — B.S. in Nursing, cum laude, Levittown, N.Y.
- Mikayla A. Martin — B.S. in Social Work, magna cum laude, Silvercreek, N.Y.
- Aidan Michael Nicholas Masten — B.A./M.S.T. in English/Adolescence Education, magna cum laude, Peru, N.Y.
- Jennifer Lea Maushardt — B.S. in Social Work, summa cum laude, Chester, N.Y.
- Aleigha Victoria McAllister — B.S. in Social Work, South Glens Falls, N.Y.
- Halie Anne McCormack — B.S./M.S.Ed in Childhood Education (Grades 1-6)/Special Education (Birth-Grade 6), cum laude, Woodbourne, N.Y.
- Amber Rose McCray — B.S. in Social Work, cum laude, Plattsburgh, N.Y.
- Brianna Rachel McGlauflin — B.S./M.S.Ed in Childhood Education (Grades 1-6)/Special Education (Birth-Grade 6), magna cum laude, Scotia, N.Y.
- Kassandra L. McGough — B.S./M.S.Ed in Childhood Education (Grades 1-6)/Special Education (Birth-Grade 6), Putnam Valley, N.Y.
- Christopher James McGovern — B.S. in Fitness and Wellness, Yorktown Heights, N.Y.
- Erica Lynn McGowan — C.A.S. in School Building Leader, GCERT in Teacher Leadership, Saratoga Springs, N.Y.
- Safiyah Charlene McLean — B.S. in Human Development and Family Relations, Bronx, N.Y.
- Riley Nicole McQuade — B.S./M.S.Ed in Childhood Education (Grades 1-6)/Special Education (Birth-Grade 6), magna cum laude, Troy, N.Y.
- Kayleigh J. Merrill — M.A. in Speech Language Pathology, Bloomingdale, N.Y.
- Arianna Milich — B.S./M.S.Ed in Childhood Education (Grades 1-6)/Special Education (Birth-Grade 6), magna cum laude, New City, N.Y.
- Katelynn Elizabeth Miller — B.S. in Nursing, Peru, N.Y.
- Stella Anne Miller — B.A./M.S.T. in History/Adolescence Education, magna cum laude, Plattsburgh, N.Y.
- Amy B. Millington — B.S. in Nursing, Pottersville, N.Y.
- Emmy A. Moak — B.S. in Nursing, Chazy, N.Y.
- Robert David Morrow — B.S. in Fitness and Wellness, Mahopac, N.Y.
- Dimitra Sophia Mouhteros — B.S. in Fitness and Wellness, Washingtonville, N.Y.
- Israel Rolly Tshitambala Muamba, Sr. — B.S. in Nursing, Clifton Park, N.Y.
- Emily Violet Mueller — B.S. in Nutrition, Black River, N.Y.
- Daniel Keith Mulvey — C.A.S. in School Building Leader, GCERT in Teacher Leadership, Brewster, N.Y.
- Teri Jordan Munger — M.S. in Fitness and Wellness Leadership, Cedarville, O.H.
- Madison K. Myer — B.S./M.S.Ed in Childhood Education (Grades 1-6)/Special Education (Birth-Grade 6), cum laude, Plattsburgh, N.Y.
- Marissa Marie Mylie — B.S./M.S.Ed in Childhood Education (Grades 1-6)/Special Education (Birth-Grade 6), magna cum laude, Marlboro, N.Y.
- Shelby Elizabeth Nair — GCERT in Special Education (Grades 7-12), Ballston Spa, N.Y.
- Taylor Ann Nelson — M.A. in Speech Language Pathology, Plattsburgh, N.Y.
- Amanda Rose Newton — B.S. in Nursing, cum laude, Westtown, N.Y.
- Rashad T. Nicholas — B.S. in Fitness and Wellness, Bronx, N.Y.
- Sara E. Nizolek — M.S.T. in Childhood Education (Grades 1-6), Glens Falls, N.Y.
- Haneen Nseirat — C.A.S. in School Building Leader, GCERT in Teacher Leadership, Yonkers, N.Y.
- Nagelly Nunez — B.S. in Nursing, magna cum laude, Bronx, N.Y.
- Kristina Lyn Nusskern — M.S.T. in Childhood Education (Grades 1-6), Queensbury, N.Y.
- Kara Christine Oatman — B.A./M.S.T. in Biology/Adolescence Education, summa cum laude, Honeoye Falls, N.Y.
- Paige Madison O'Brien — B.S. in Nursing, Hauppauge, N.Y.
- Kevin O'Connell — M.S.T. in Childhood Education (Grades 1-6), Greenfield Center, N.Y.
- Kelsey Lynn O'Connor — M.A. in Speech Language Pathology, Au Sable Forks, N.Y.
- Sierra Joy O'Mahony — B.S./M.S.Ed in Childhood Education (Grades 1-6)/Special Education (Birth-Grade 6), cum laude, Saranac Lake, N.Y.
- Justin Robert Osborn — B.S. in Childhood Education (Grades 1-6), cum laude, Cohoes, N.Y.
- P–Q–R
- Kaylee Jordyn Packard — M.S.T. in Childhood Education (Grades 1-6), Queensbury, N.Y.
- Claire Allison Palmer — B.S. in Nutrition, Lancaster, S.C.
- Olivia Paulina Parrillo — B.S./M.S.Ed in Childhood Education (Grades 1-6)/Special Education (Birth-Grade 6), East Islip, N.Y.
- Emily L. Patnode — B.S. in Childhood Education (Grades 1-6), magna cum laude, Chateaugay, N.Y.
- Denver L. Payton — B.S. in Social Work, summa cum laude, Guilderland, N.Y.
- Johanna Marie Penfield — B.S./M.S.Ed in Childhood Education (Grades 1-6)/Special Education (Birth-Grade 6), summa cum laude, Blauvelt, N.Y.
- Cody Allan Peryea — B.S./M.S.Ed in Childhood Education (Grades 1-6)/Special Education (Birth-Grade 6), magna cum laude, Altona, N.Y.
- Michelle E. Peterson — M.A. in Speech Language Pathology, Trumansburg, N.Y.
- Amy Elizabeth Pokorny — M.S.Ed. in Special Education (Grades 7-12 Generalist), Merrill, N.Y.
- Morgan Katherine Polhemus — B.S./M.S.Ed in Childhood Education (Grades 1-6)/Special Education (Birth-Grade 6), summa cum laude, Plattsburgh, N.Y.
- Robert P. Pollaro — M.S.T. in Adolescence Education (Grades 7-12 Earth Science), Queensbury, N.Y.
- Deena Lyn Potter-Sanders — B.S. in Nursing, summa cum laude, Ballston Spa, N.Y.
- Amaree Nakasia Powell — B.S. in Social Work, magna cum laude, Constable, N.Y.
- Nathan A. Preston — B.S. in Fitness and Wellness, cum laude, Gansevoort, N.Y.
- Natalie L. Prian — B.A. in Communication Sciences and Disorders, summa cum laude, Schenectady, N.Y.
- Stephanie Edith Puchalski — M.A. in Speech Language Pathology, Plattsburgh, N.Y.
- Abigail E. Putnam — B.A./M.S.T. in History/Adolescence Education, cum laude, Plattsburgh, N.Y.
- Breanna Caitlin Quezada — B.S. in Social Work, summa cum laude, Brooklyn, N.Y.
- Marlyna Nicole Rabideau — B.S. in Social Work Criminal Justice, summa cum laude, Mooers Forks, N.Y.
- Samantha Kate Rachon — B.A. in Communication Sciences and Disorders, summa cum laude, Marcy, N.Y.
- Michelle Mary Evalynn Rascoe — B.A. in Communication Sciences and Disorders, cum laude, Peru, N.Y.
- Samantha Nicole Raymond — B.S./M.S.Ed in Childhood Education (Grades 1-6)/Special Education (Birth-Grade 6), summa cum laude, Neversink, N.Y.
- Sophie Mary Rennie — B.A. in Communication Sciences and Disorders, magna cum laude, Peru, N.Y.
- Allyson Mary Reynolds — M.A. in Speech Language Pathology, Queensbury, N.Y.
- Sean William Reynolds — B.S. in Fitness and Wellness, Kingston, N.Y.
- Michael Rhoads — B.S. in Social Work, summa cum laude, Merrick, N.Y.
- Katherine Ann Rice — B.S. in Nursing, Queensbury, N.Y.
- Jessie Marie Richardson — B.S. in Nursing, cum laude, Adams Center, N.Y.
- Emma Rose Rivers — B.S. in Fitness and Wellness, Nesconset, N.Y.
- Nicholas Robarge-Greene — B.S. in Fitness and Wellness, Ticonderoga, N.Y.
- Haley Lynn Robbins — B.S. in Social Work, Savona, N.Y.
- Katie Pascale Rock — B.S. in Nursing, magna cum laude, Plattsburgh, N.Y.
- Danielle Marie Rose — B.S. in Social Work, Commack, N.Y.
- Ava Rose Rosenbaum — B.S. in Social Work, Gender and Women’s Studies, cum laude, New York, N.Y.
- Alyssa Love Roy — B.S./M.S.Ed in Childhood Education (Grades 1-6)/Special Education (Birth-Grade 6), Ballston Lake, N.Y.
- Carolyn R. Russell — C.A.S. in School Building Leader, GCERT in Teacher Leadership, Glen Spey, N.Y.
- Jordyne E. Russell — B.S./M.S.Ed in Childhood Education (Grades 1-6)/Special Education (Birth-Grade 6), summa cum laude, Plattsburgh, N.Y.
- Jamie Marie Ryan — B.S./M.S.Ed in Childhood Education (Grades 1-6)/Special Education (Birth-Grade 6), magna cum laude, Old Bethpage, N.Y.
- S–T–U
- Brynna Elayne Sady — B.S./M.S.Ed in Childhood Education (Grades 1-6)/Special Education (Birth-Grade 6), magna cum laude, Plattsburgh, N.Y.
- Isaac Josiah Iokua Sanchez — B.S. in Nursing, Schenectady, N.Y.
- Rebecca Robin Sanger — C.A.S. in School Building Leader, GCERT in Teacher Leadership, North Bangor, N.Y.
- Joshua Schaperjahn — C.A.S. in School Building Leader, GCERT in Teacher Leadership, Galway, N.Y.
- Devon Joseph Scherhaufer — B.S./M.S.Ed in Childhood Education (Grades 1-6)/Special Education (Birth-Grade 6), Afton, N.Y.
- Hannah Nicole Schmeelke — B.S. in Human Development and Family Relations, Whitehall, N.Y.
- Kaia Alyse Schneider — B.S. in Social Work, Croghan, N.Y.
- Nicole Brinn Scioscia — B.S./M.S.Ed in Childhood Education (Grades 1-6)/Special Education (Birth-Grade 6), summa cum laude, Riverhead, N.Y.
- Edna Rene Scott — B.S. in Social Work, magna cum laude, Watertown, N.Y.
- Frances Camille Sevilla — M.S. in Clinical Mental Health Counseling, Bellerose, N.Y.
- Nicole Shammas — B.S. in Nutrition, summa cum laude, East Hanover, N.J.
- Melissa Shear — B.S. in Social Work, summa cum laude, Medford, N.Y.
- Jonathan Edward Sheedy — B.S./M.S.Ed in Childhood Education (Grades 1-6)/Special Education (Birth-Grade 6), cum laude, East Setauket, N.Y.
- Jordan Rose Shupe — B.S. in Nutrition, Berlin, N.Y.
- Joan Catherine Simonetti — B.S./M.S.Ed in Childhood Education (Grades 1-6)/Special Education (Birth-Grade 6), East Islip, N.Y.
- Caylen Elizabeth Skiff — B.S. in Social Work, summa cum laude, Lake Clear, N.Y.
- Heather Faith Smith — B.A./M.S.T. in English/Adolescence Education, magna cum laude, Northport, N.Y.
- Tatiana Karima Smith — B.S. in Social Work, Queens, N.Y.
- Evan R. Snow — B.S. in Fitness and Wellness, Jay, N.Y.
- Breanna N. Sprague — M.A. in Speech Language Pathology, Malone, N.Y.
- Emily R. Stanley — B.S. in Social Work, cum laude, Laurens, N.Y.
- Elizabeth Rose Star — M.A. in Speech Language Pathology, Penfield, N.Y.
- Tessah Stevens — B.S. in Social Work, Oswego, N.Y.
- Katie Nicole Stevenson — B.S. in Nursing, cum laude, Mastic Beach, N.Y.
- Aiden Stickles — B.S. in Social Work, Psychology, summa cum laude, South Colton, N.Y.
- Heather Stramonine — B.S. in Social Work, cum laude, Canandaigua, N.Y.
- Meghan Rose Sullivan — B.S./M.S.Ed in Childhood Education (Grades 1-6)/Special Education (Birth-Grade 6), cum laude, Plattsburgh, N.Y.
- Susan Elizabeth Sullivan — B.A. in Communication Sciences and Disorders, cum laude, East Northport, N.Y.
- Samantha Rhoda Svantner — B.A. in Communication Sciences and Disorders, summa cum laude, West Nyack, N.Y.
- Weston Ward Sweet — B.A./M.S.T. in History/Adolescence Education, cum laude, Queensbury, N.Y.
- Christopher Andrew Swiesz — B.S. in Nursing, Plattsburgh, N.Y.
- Morgan Thomas Syvertsen — M.S.T. in Childhood Education (Grades 1-6), Rexford, N.Y.
- Margot Paige Tanner — M.S.T. in Adolescence Education (Grades 7-12 English), Saratoga Springs, N.Y.
- Sulay Tapia — B.S. in Social Work, magna cum laude, Corona, N.Y.
- Jessica Termine — B.S. in Social Work, magna cum laude, Wantagh, N.Y.
- Nicole M. Thumann — B.S. in Nursing, Oakdale, N.Y.
- Summer Michelle Tierney — B.S. in Nursing, cum laude, Plattsburgh, N.Y.
- Dawn Marie Tisdale — B.S. in Social Work, summa cum laude, Buffalo, N.Y.
- Isabella Nicole Tracy — B.S. in Nursing, magna cum laude, Poughquag, N.Y.
- Josalin E. Trombley — M.S. in Clinical Mental Health Counseling, Morrisonville, N.Y.
- V–W–X
- Jaiden Savannah Varmette — B.S./M.S.Ed in Childhood Education (Grades 1-6)/Special Education (Birth-Grade 6), summa cum laude, Port Henry, N.Y.
- Marcial Vasquez — B.S. in Fitness and Wellness, Mount Kisco, N.Y.
- Elizabeth Anne Veitch — B.S./M.S.Ed in Childhood Education (Grades 1-6)/Special Education (Birth-Grade 6), magna cum laude, Saratoga Springs, N.Y.
- Delilah Juliana Villar — B.S./M.S.Ed in Childhood Education (Grades 1-6)/Special Education (Birth-Grade 6), magna cum laude, New York, N.Y.
- Meghan T. Vollmer — M.S. in Clinical Mental Health Counseling, Ogdensburg, N.Y.
- Kaitlyn Marie von Runnen — C.A.S. in School Building Leader, Wantagh, N.Y.
- Maisie Lynne Voss — B.S./M.S.Ed in Childhood Education (Grades 1-6)/Special Education (Birth-Grade 6), cum laude, Norwood, N.Y.
- Stevie Marie Walker — B.S. in Childhood Education (Grades 1-6), magna cum laude, Middletown, N.Y.
- Stefanie R. Wallace — M.S. in Clinical Mental Health Counseling, Cadyville, N.Y.
- Bryn Kathleen Walsh — B.S. in Nursing, cum laude, Plattsburgh, N.Y.
- Danielle Kathryn Walsh — B.S. in Nursing, cum laude, Garrison, N.Y.
- Shenelle Nalisa Walters — B.S. in Social Work, magna cum laude, Bronx, N.Y.
- Breana I. Warren — M.S. in Student Affairs and Higher Education, Smyrna, N.Y.
- Bradford Maynard Waterman — M.S. in Clinical Mental Health Counseling, Dryden, N.Y.
- Nicole Elizabeth Weaver — B.S. in Nursing, Oakdale, N.Y.
- Kevin Michael Weaver-Vitale — B.S. in Fitness and Wellness, North York, Canada
- Samantha Rose Wells — B.S./M.S.Ed in Childhood Education (Grades 1-6)/Special Education (Birth-Grade 6), magna cum laude, Morrisonville, N.Y.
- Meghan Teresa Wert — M.A. in Speech Language Pathology, Fairport, N.Y.
- Hunter C. Wheeler-Cooney — B.A./M.S.T. in Physics/Adolescence Education, cum laude, Center Moriches, N.Y.
- Vallerie Ann White — M.S.T. in Childhood Education (Grades 1-6), Plattsburgh, N.Y.
- Beth Williams-Carter — GCERT in Teacher Leadership, C.A.S. in School Building Leader, Massena, N.Y.
- Jasmine Katrina Willis — B.S. in Social Work, magna cum laude, Great Neck, N.Y.
- Y–Z
- Kayla Marie Yarrow — GCERT in Teacher Leadership, C.A.S. in School Building Leader, Williamson, N.Y.
- Jessica Paige Yudin — C.A.S. in School Building Leader, GCERT in Teacher Leadership, Bayside, N.Y.
- Abigail Jordan Zerbe — B.S./M.S.Ed in Childhood Education (Grades 1-6)/Special Education (Birth-Grade 6), cum laude, Centereach, N.Y.
- Payton Elizabeth Zophy — B.S. in Nursing, cum laude, Clifton Park, N.Y.